Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Nisan 2015
Beğen 0

Kadir Doğulu Kimdir ?

Kadir Doğulu, 19 Nisan 1982 senesinde dünyaya gelmiştir. Show TV’de yayınlanan Pis Yedili isimli dizide Bayrampaşalı karakterini oynamaktadır. Kadir Doğulu bir zamanlar Hande Yener ile aşk yaşadığı için gündeme gelmiştir. Kadir Doğulunun birde abisi vardır Kemal Doğuludur. Abisi Hande Yener ve Demet Akalın gibi birçok kişinin imaj danışmanlığını yapmaktadır.

Doğulu kardeşler Mersin’de ev hanımı bir anne ve işçi emeklisi bir babanın çocukları olarak dünyaya geldi. Beş çocuklu ailede bütün çocukların yaşları birbirine yakın olunca aralarında abi kardeş ilişkisinden çok arkadaşlık ilişkisi kuruldu. Babalarının çalışmak için ABD’ye gitmesiyle de erken yaşta sorumluluk altına girip çocuk yaşlarda iş hayatına atıldılar. Kadir Doğulu, 10 yaşında mahalle esnafının yanına girdi. Abisi Kemal Doğulu yaz aylarında bisikletçide, bakkalda iş yaptı: “Tabii zıpırlıklarımız da oldu” diyor Kemal Doğulu.
Kemal Doğulu’nun asıl hayali iyi bir kadın kuaförü olmaktı. Bu yüzden küçük yaşta annesinden gizli evde kız kardeşinin saçlarını keserek işe başladı. 12 yaşına geldiğinde artık Mersin’de kuaför olan kuzeninin yanında çıraklık yapıyordu.

kadir do%C4%9Fulu kimdir Kadir Doğulu Kimdir ?

Hayatı istediği gibi sürerken amcasının zoruyla İmam Hatip’e kaydoldu. Arapça ve Kur’an derslerinde başarılı olamadı. Ailesinden gizli Anadolu Lisesi sınavlarına girdi ve bilgisayar bölümünü kazanarak İmam Hatip’ten ayrıldı. Lise sonrası Urfa’da Harran Üniversitesi’nde Pazarlama Bölümü’nü kazandı: “Urfa’dan ikinci senem bitmeden ağlayarak döndüm. Çok zor şartlar altındaydım. Eşyalarımla sokakta kaldım. Ev bile vermediler. Bunun nedeni sadece öğrenci olmamdı”. Ama pes etmedi. İstanbul’un yolunu tuttu. Kuzeni Zeki Doğulu’nun salonunda çalışmaya başladı.

Arananlar: Kadir Doğulu Kimdir ?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz