Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Mart 2015
Beğen 0

Süreyya Yalçın Kimdir?

Süreyya Yalçın Kimdir?

sureyya yalcin1 Süreyya Yalçın Kimdir?

“Faruk Yalçın’la evlendiğimde 7 aylık hamileydim” diyen Ülkü Yalçın, merhum eşinin ilk evliliğinden olan çocuklarının “mirasçılık sıfatına sahip olmadığı”nın tespitini istedi

Ölümüyle yaklaşık 4 milyar dolarlık servet bırakan işadamı Faruk Yalçın’ın ikinci eşi Ülkü Yalçın, evlendiğinde imzaladığı ‘mirastan feragat’ sözleşmesinin geçersizliğinin tespiti ve iptali için dava açtı. Yalçın, evlendikten bir gün sonra eşinin mirasından diğer mirasçılar lehine feragat ettiğini, evlendiğinde ise kızı Süreyya Yalçın’a 7 aylık hamile olduğunu belirtti. Yalçın, kızının tek hak sahibi olduğunu öne sürdü.

ÜVEY ANNEYE DAVA 
Dünyanın en zenginleri listesinde yer alan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın dayısı işadamı Faruk Yalçın’ın geçen yıl aralıkta ölümünden sonra ilk eşinden olan çocuklarıyla, ikinci eşi miras yüzünden mahkemelik olmuştu. İlk eşinden 4, ikinci eşinden de bir çocuğu olan 84 yaşındaki Faruk Yalçın, servetinin eşit şekilde dağıtılmasını vasiyet etti. Ancak Faruk Yalçın’ın ilk eşinden olan İsmail, Ayşe, Osman ve Hatice kardeşler, üvey anneleri Ülkü Yalçın’ın babalarıyla evlendikten sonra ‘mirastan feragat’ sözleşmesi imzaladığı gerekçesiyle miras dışı bırakılması için Beykoz Asliye Hukuk Mahkemesi’nde dava açtı.

KARŞI DAVA AÇTI 

Bunun üzerine, sözleşmenin geçersiz sayılması için karşı dava açan sosyetenin tanınmış isimlerinden Süreyya Yalçın’ın annesi Ülkü Yalçın, terekede bulunan mal ve değerlerin üzerine ihtiyati tedbir konulmasını istedi. Beykoz 2’nci Asliye Hukuk Mahkemesi’nde bu davalar devam ederken, Ülkü Yalçın, bir de ‘mirastan feragat sözleşmesi’nin geçersizliğinin tespiti ve iptali için ikinci bir dava açtı. Ülkü Yalçın, mirasçılık sıfatına kızı Süreyya Yalçın’ın sahip olduğundan, İsmail, Ayşe, Osman ve Hatice’nin feragat sözleşmesi yönünden, mirasçılık sıfatına sahip olmadıklarının tespiti ile bu davalarla oluşan çekişmenin giderilmesini talep etti. Yalçın, avukatları aracılığı ile verdiği dilekçede, evlendikten bir gün sonra 1 Ekim 1984’te mirastan feragat sözleşmesi imzaladığını, eşinin mirasından diğer mirasçılar lehine feragat ettiğini belirtti.

  • Mirasta tek hak sahibi kızım Süreyya Yalçın
Arananlar: Süreyya Yalçın Kimdir?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz